Tüm Masözleri görmek için tıkla 

İsveç masajı kısaca “klasik masaj” olarak bilinir. Ve tam olarak budur – masaj için batı standardını temsil eden klasik bir bakım. İsveç masajında ​​kullanılan beş ana teknik – okşama ve kayma; yoğurma; sürtünme; vurma veya vurma; titreşim – muhtemelen “tipik” bir masajı düşündüğünüzde aklınıza gelen şeydir.

Çeşitli İsveç masajı teknikleri için tasarlanmıştır sizin dolaşımını artırmak , kaslarınızı gevşetmek ve hissettirecek daha rahat .

İsveç masajı, vücudun kemikli ve daha hassas bölgelerinde daha yumuşak vuruşlar ve daha kalın kas kaplamasının olduğu yerlerde daha güçlü vuruşlar kullanır. Bu basınç ayarı, onu rahatlamak için ideal bir masaj yapar.

Sakinleştirici faydalarının yanı sıra, İsveç masajının aşağıdakiler için iyi olduğu düşünülmektedir:

  • toksinleri atarak kas gerginliğini hafifletmek
  • kandaki oksijen akışını artırarak dolaşımı iyileştirmek
  • bağları ve tendonları esnek tutmaya yardımcı olur
  • duygusal ve fiziksel stresi azaltmak .

Gitmeden önce, ne giymeniz gerektiği konusunda spaya danışın : spa, tek kullanımlık iç çamaşırı sağlayabilir. Tüm kıyafetlerinizi çıkarma düşüncesi sizi utandırıyorsa endişelenmeyin: terapistiniz profesyonel döküm teknikleri sanatçısı olacaktır. Masajda kullanılan yağlar ve losyonlar kumaşlarda leke bırakabilir, bu nedenle kendi kıyafetlerinizi giyiyorsanız eski bir şeyi tercih etmek iyi bir fikirdir.

Tüm tedavilerde olduğu gibi, terapistinize sahip olabileceğiniz herhangi bir tıbbi durum hakkında bilgi verin ve hamile olup olmadığınızı – veya sadece hamile olduğunuzu düşünüyorsanız – söyleyin.

Masajınıza giden saatlerde ağır yemeklerden ve alkolden kaçınmak en iyisidir.

İsveç masajı
İsveç masajı

İsveç masajından ne beklenir?

Masajınız muhtemelen yaklaşık 60 veya 90 dakika sürecektir. Terapistiniz size özel olarak soyunmanız ve genellikle ekstra rahatlık sağlamak için yastıklı olan masaj masasına uzanmanız için zaman verecektir ve burada kendinizi havlularla örtebilirsiniz. Hiçbir noktada tamamen açığa çıkmanıza gerek yok; terapistiniz odaklandığı alana bağlı olarak her seferinde küçük bir parçanızı ortaya çıkaracaktır. Herhangi bir şey için endişeleniyorsanız, bunu söylemekten çekinmeyin.

Terapistiniz tedavinizin başında cildinizi değerlendirebilir ve cilt tipinize uygun uçucu yağları veya losyonları seçebilir . Bunları vücudunuzun bir bölümüne ve ne elde etmek istediğinize özel bir dizi vuruş ve teknikle vücudunuza masaj yapacak ; örneğin, bu uzun olabilir, rahatlamanıza yardımcı olmak için sırtınızda kayma hareketleri veya düğümleri gevşetmek için omuzlarınızı yoğurmak veya ovalamak olabilir. Tedavi, vücudunuzun hassas veya hassas bölgelerini dikkate alır, bu nedenle rahat ve yatıştırıcı olmalıdır.

Bazı terapistler gevşemenize yardımcı olabileceği için masaj sırasında müzik çalmayı severler. Yapmamayı tercih edip etmeyeceğinizi söylemekten korkmayın – ya da gerçekten tedavi odasındaki herhangi bir şeyden memnun değilseniz. Çevrenizden memnun olmak rahatlamak için önemlidir ve masajınıza mutlu bir şekilde girmenize yardımcı olur.

Aynı şey konuşmak için de geçerli. Çoğu terapist, danışanının ne kadar iletişim kurmak istediği konusunda çok hassastır ve buna göre sohbeti sınırlar veya teşvik eder. Bazı insanlar biraz sohbet etmeyi sever; diğerleri yok. Rahat, rahat ve anlayışlı olduğunuz sürece önemli değil.

Daha sonra muhtemelen oldukça rahatlamış ve hatta uykulu hissedeceksiniz, bu yüzden gevşemek için kendinize bolca zaman verin . Vücudunuzdaki her kasın nazikçe gerilmesi ve yumuşatılması hissinin tadını çıkarın.

İsveç masajının farklı çeşitleri

İsveç masajı klasik masaj türlerinden biri olduğu için, vuruşları ve teknikleri diğer birçok tedavinin temelini oluşturur. Seçtiğiniz spanın neler sunduğunu kontrol edin, ancak işte İsveç masajını içerebilecek bazı terapiler:

  • Çiftler için ikili masaj
  • Aromaterapi masajı
  • Sıcak taş tedavisi
  • Oturarak sandalye masajı.

Güzel bir yorum bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir