Tüm Masözleri görmek için tıkla 

Gülsuyu masöz uzmanlarının yapmış oldukları tüm masajlar klasik masaj tekniklerini kullanarak profesyonel olarak yapılmaktadır. Vücuda aşırı oranda bir baskı uygulanarak vücudun dinlenmesi ve rahatlaması sağlanır. Masaj, kendi içinde farklı alt dallara ayrılmaktadır. Bedende bulunan ödem gibi sorunların ve kas hastalıklarının giderilmesi aşamasında da kullanılmaktadır.

Ülkemizde masajın uygulanmaya başladığı dönemden itibaren her yeni dönem içinde farklı teknikler oluşturularak masajın yapım süreleri değişmeye başlamıştır. Klasik masaj da petrisaj yöntemi kas üzerimde oluşan baskı ve ağrıların giderilmesinde uygulanmaktadır. Kas dolaşımını düzenlemeye yardımcı olur.

Gülsuyu masözlerden masaj hizmeti sağlıklı ve pozitif bir bakış açısı için yapılmaktadır. Klasik masajın içinde yer alan teknik uygulamalardan biri olan petrisaj yöntemi ile metabolizma hızlandırılır ve düzenlenmesi sağlanmaktadır.

Gülsuyu Masöz Profilleri

Gülsuyu masöz profilleri sabit bir teknik uygulama ve yöntemlerine sahiptir. Çin kültürü içinde özellikle 3 bin yıldan fazla bir tarihi geçmişe sahip olan masaj kendi içinde psikolojik ve fiziksel anlamda bir terapi niteliği taşımayı amaçlamaktadır.

Friksiyon yöntemi verilen teknikte ise kas liflerinin çözülmesi ve ağrıların giderilmesi amaçlanır. Tapotmen adı verilen ve bir çeşit geleneksel yöntem ve masaj olarak da adlandırılan masaj türünde amaç kılcal damarların açılması ve vücuda oksijen aşık miktarının artırılmasıdır.

Gülsuyu sertifikalı masözler tarafından yapılan masajlar yapım şekillerine göre de sınıflara ayrılmaktadır. Alet kullanılarak yapılan masajlar ve el ile yapılan masajlar olarak iki grupta toplanır.

Alet ile yapılan masajlar arasında vakumlar, jakuziler, basınç vibrasyon aletleri, kalça ve bel üzerinde titreme yaratan osilatör gibi aletler yer almaktadır. Her bir aletin farklı alanlara etkisi bulunmaktadır. Vakumlar vücut üzerine yapıştırılarak hasarlı dokunun dışarı çıkmasını sağlar.

Maltepe Gülsuyu Masöz Terapistler

Gülsuyu masöz terapistler eğitim ve uygulama alanında gelişmiş kişilerdir. Masajın düzenli olarak uygulanmasından organlarımızda etkilenmektedir. İç organlar üzerinde de masaj sağlıklı bir yapı oluşturulmasını sağlar.

Kalp masajı ile kolon masajı iç organların verimli çalışmasını destekleyecek olan masaj türleridir. Kalp masajı genel olarak kalbin çalışmasını sonlandırması sonucunda uygulanır. Kolon masajı daha çok bağırsak ve sindirim sorunu yaşayan insanlara yapılmaktadır. Karın üst bölgesine yapılarak bağırsakların refleksler aracılığı ile uyarılması ve çalışması sağlanır.

Maltepe masöz kişiler uzman kimliğini alarak masajın her çeşidini uygulayan kişidir. Masajlar kendi içinde de alt gruplara ayrılarak farklı uygulama yöntemlerinin oluşmasını sağlar. Bedeninde hastalık bulunmayan ve sadece vücut yorgunluğunun atılmasını isteyen kişiler için dinlendiren masaj uygulanmaktadır.

Sporcular için ise genellikle spor müsabakaları sırasında ve aralarında devre arası masajı kaslara yapılmaktadır. Masajın kullanım alanları ve yöntemleri her dönem içinde gelişme göstererek ilerlemektedir. Spor müsabakası sonunda da ağrı, acı oluşan ve kramp giren kaslara masajlar yapılmaktadır.

Gülsuyu’nda masaj uzmanları klasik masajın yanı sıra doku masajları da masaj hizmeti arasında yer almaktadır. Doku masajlarının  amacı dolaşım sisteminde oluşan hastalıkları, baş ağrılarını, iç organ hasarların ve kronik rahatsızlıkları iyileştirme alanında kullanılır.

Tedavi ederek ağrının bölgesini değiştirir ve uzun süreler içinde tekrar oluşumunu engeller. Deri ve deri altında oluşan dokularda hasar ve hastalık meydana gelmesi durumunda da segmental masaj türü uygulanmaktadır.

Gülsuyu’nda Masaj Terapistleri

Gülsuyu’nda masaj terapistleri ile yapılan masajlar ile özellikle refleks yolu ile titreşimler yayarak ve dalga oluşturarak vücudun yeniden hareket kazanmasını ve uyanmasını sağlamaktadır. Vücut üzerinde masaj sırasında oluşturulan dairesel hareketler yardımı ile bir çember oluşturulur ve uyarı alanı sayesinde dokular ve organlar uyarılır.

Gülsuyu masöz nasıl bulunur sorusunun cevapları internet kullanımına bağlı olarak bulunmaktadır. Masajlar sadece bedenin üst kısımlarına değil aynı zamanda ayak altına da yapılmaktadır. Ayak altında vücudu uyaran ve organların verimli çalışmasını etkileyen alanlar bulunmaktadır.

Bu akan üzerine yumuşak hareketler kullanılarak yapılan masaj ile basınç alanı oluşturulur ve organların düzenli çalışması sağlanır. İşaret parmağı ve parmaklar kullanılarak da seçilen alan üzerimde masaj yapılmaktadır. Bir akupunktur özelliği taşımaktadır.

Güzel bir yorum bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir