Tüm Masözleri görmek için tıkla 

Büyükçekmece masöz bayan ekibi ile en kaliteli masaj hizmetini almak yalnızca bir telefon araması kadar uzağınızda yer alıyor. Masaj hizmeti yaparken İstanbul masöz ekibi pek çok masaj aletinden yararlanabilir, çeşitli masaj tekniklerini deneyebilir veya kendi tekniğini geliştirebilir. Bunun yanı sıra yalnızca kendi eli, ayağı veya kolu ile özel bir masaj yapabilir. Bu tamamen size bağlı bir durum. Siz ne istiyorsanız masöz onu yapacaktır.

Masajın tarihsel gelişimini incelediğimizde 5.000 yıllık bir geçmişi olduğu görülür. Daha eski bir geçmişi var mı bilinmiyor fakat masaj ile ilgili en eski kaynaklar duvar çizimleri olarak yer alıyor. Örneğin Tayland’da yer alan bir çizimde vücuda yapılan masajın etkilerinden bahsederken Mısır’daki bir çizimde masözler masaj yapıyor olarak görülüyor.

Büyükçekmece Masöz Bayan

Pek çok masaj aleti bulunmaktadır. Büyükçekmece masöz ekibinin yalnızca kendi elini kullanmasının yanı sıra müşterinin isteğine bağlı olarak aletleri ve malzemeleri de kullanması mümkün olmaktadır. Masajın rahatlatıcı etkisinin artırılması için masaj yağı, jel, yağ ve kremler bulunmaktadır. Bunun yanı sıra müşterinin daha rahat masaj hizmeti alması için masaj koltuğu ve masaj yatağı da yer alır.

Masaj yöntemlerinden birisi watsu masajı olarak bilinmektedir. İlk olarak Amerika Birleşik Devletleri’nin Kaliforniya eyaletinde ortaya çıkan watsu masajı, hafif sıcak suyun üzerinde kişinin rahatlaması için yapılan özel bir masaj tekniği olarak karşımıza çıkıyor. Su dansı olarak da bilinen bu terapi, kişinin üzerindeki yükleri atması ve kendini hafif hissetmesi için tercih ediliyor.

Büyükçekmece masöz
Büyükçekmece masöz

Masaj Hizmetleri Neden Önemli?

Masöz Büyükçekmece üzerinde sıkça rastlanılan bir meslek. Bu sayede burada yaşayan kişiler İstanbul masöz ilanları incelerken zorlanmadan kısa sürede masaj hizmeti alabilecek. Masaj hizmeti insan üzerindeki stresi alan ve kişiyi rahatlatan önemli bir olay. Özellikle stresli bir günün ardından masaj yaptırmak hem kasılan vücudu gevşetir hem de vücut üzerindeki gerginliği atar.

Masajın yalnızca rahatlama amaçlı yapıldığını düşünen insanlar yanılmaktadır. Masaj yalnızca rahatlamak ve refaha kavuşmak için değil, aynı zamanda pek çok sağlık sorununa iyi gelmesi için de yapılmaktadır. Kalp hastalıkları, stres ile oluşan hastalıklar, hipertansiyon gibi hastalıkların önlenmesinin yanı sıra hasta olan insanlarda da tedavi amaçlı masaj tercih edilebiliyor.

Masajın psikolojik açıdan da çok büyük etkileri bulunmaktadır. Bu etkilerden bazıları masaj insan üzerindeki stresi attığı için kişinin rahatlamasını sağlamasıdır. Bu da çeşitli psikolojik sorunların oluşmasını önlerken aynı zamanda psikolojik sorunların hafifletilmesinde de tercih edilir.

Güzel bir yorum bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir